Junior SEO/PPC Project Manager

Netpeak е Performance marketing агенция, част от Netpeak Group - една от най-големите агенции за дигитален маркетинг в Източна Европа, която работи в сферата от 2006 г. насам, с повече от 3000 успешни проекта, 9 офиса в 4 държави и над 250 сертифицирани специалисти. Агенцията е с фокус върху промотирането на уеб сайтове, онлайн реклама, CRM маркетинг, уеб анализ, usability, App Store Optimization, Big Data SEO, създаване на бранд имидж и още. Netpeak e eжегоден организатор на конференции за дигитален маркетинг в България, Украйна и Казахстан, както и на годишната конференция за онлайн реклама - Online Advertising Conference.

София

1. Кратко описание на позицията
Тази позиция е за човек:
1.1. който има желание да води комуникация като търговец на услуги или продукти;
1.2. за когото интернет не е враждебна среда, а полезен инструмент за привличане на заинтересована аудитория;
1.3 чието ниво на английски език е не по-ниско от Upper Intermediate.
2. Основни изисквания към бъдещия колега на тази позиция
2.1 Професионални знания и умения.
- Представа какво е онлайн реклама и SEO.
- Минимален опит в създаване на рекламни кампании в Google Ads и/или Facebook.
- Опит в комуникация с хора като търговец на услуги или продукти би било предимство, но не е задължително.
- Владеенето на английски език на ниво не по-ниско от Upper Intermediate.
- Способност за правилно и ясно формулиране на мислите си писмено, без проверка в Google Docs.
- Умение за регулиране на конфликтни ситуации.
- Умение за провеждане на презентации.
2.2 Лични качества.
- Самообучение. Способност за самостоятелно обучение и придобиване на нови знания (ние вярваме в принципа “Невъзможно е да научиш някого, може единствено сам да се научиш”).
- Умение за планиране и поставяне на цели.
- Умение и способност да отстоява мнението си и да казва “не” при необходимост.
- Отговорност. Готовност за взeмане на самостоятелни решения.
- Самоорганизираност. Умение за работа в условията на мултизадачност без допълнителни напомняния от постановчика на задачите.
- Умение да се концентрира и да преминава от един вид работа към друг.
- Системно мислене - умение да се вземе предвид взаимното влияние на всички компоненти на системата.
- Желание всичко да се подреди, да се автоматизира и да се адаптира за автономна работа.
- Способност за правилно и ясно формулиране на мислите си писмено и устно.
- Инициативност: способност да влияе върху околния свят.
- Рационалност. Неприязън към загуба на време за това, което може да се направи по-ефективно и по-бързо или да не се прави изобщо.
2.3 Ще бъде плюс:
- Разбиране какво е онлайн маркетинг и как той работи.
- Опит в работа на позиция мениджър проекти.
3. Функционални задължения
3.1 Водене на SEO проекти и PPC проекти под ръководството на Team Lead - 70%.
3.2 Контрол и координация (Водене на проект). В центъра на внимание на PM трябва да бъдат: срокове, задачи, планове по проект-услуги; история на комуникацията, рекламации, молби; пари, договори, документи, плащания, дългове. Основната задача в тази зона на отговорност е увеличаване на качеството на услугите и повишаване на ефективността на взаимодействие с клиента. PM е длъжен да извършва цялата комуникация с клиента и екипа от програмисти, които работят по проекта му.
3.3 Развитие на взаимоотношенията (Растеж на клиента). Определяне на планове, задачи, нужди на клиента. Предлагане на нови проект-услуги (ПУ). Предложения за оптимизация и подобряване на вече стартирани проект-услуги (ПУ) и процеси (независимо от активността на маркетинг специалиста според официалните предложения от тяхна страна).
3.4 Разрешаване на конфликти (Да не се допускат и развиват проблеми). PM работи за елиминиране на конфликти по време на работа, както и за разрешаване на вече съществуващите такива.
3.5 Обучение - 25%. В края на изпитателния срок колегата трябва да премине атестация, която ще покаже дали е научил цялата необходима информация и дали е готов към самостоятелната работа върху проекта.
3.6 Отчетност за извършената работа - 5%.
4. Какво предлагаме на колегата на тази позиция:
4.1. Възможност за получаване на безценен опит и професионално израстване.
4.2. Удобен работен график: от 8 (12) до 17 (21).
4.3. План за кариерно развитие.
4.4.Затворен форум, Уикипедия на Netpeak и собствена библиотека.
4.5. Фирмени събития и забавления.
4.6. Допълнително здравно застраховане.
4.7. Трудов договор и 20 работни дни платен отпуск.

June 10th, 2022

София

Административни, Офис и Бизнес дейности