Junior SEO Specialist

Netpeak е Performance marketing агенция, част от Netpeak Group - една от най-големите агенции за дигитален маркетинг в Източна Европа, която работи в сферата от 2006 г. насам, с повече от 3000 успешни проекта, 9 офиса в 4 държави и над 250 сертифицирани специалисти. Агенцията е с фокус върху промотирането на уеб сайтове, онлайн реклама, CRM маркетинг, уеб анализ, usability, App Store Optimization, Big Data SEO, създаване на бранд имидж и още. Netpeak e eжегоден организатор на конференции за дигитален маркетинг в България, Украйна и Казахстан, както и на годишната конференция за онлайн реклама - Online Advertising Conference.

София

Кратко описание на позицията
Ние активно търсим Junior SEO Specialist за офис във Варна и сме готови да вземем в екипа ни талантливи, енергични и целенасочени специалисти, завършили профилни учебни заведения, започващи да изграждат кариерата си. От голяма полза ще бъде опит в SEO, знания за HTML, JavaScript, Wordpress и т.н. Тази позиция предполага работа под ръководство на старши специалист и преход на позиция Middle SEO Specialist при продуктивна работа и успешно преминаване на атестация.
Основни изисквания към бъдещия колега на тази позиция:
Професионални знания и умения
1. Представа какво е онлайн маркетинг.
2. Опит в SEO, знания за HTML, JavaScript, Wordpress и др. CMS и Framework.
3. Достатъчно е владеенето на английски език на ниво четене на документация с Google Translate.
4. Способност за правилно и ясно формулиране на мислите си писмено, без проверка в MS Word.
Лични качества
1. Самообучение. Способност за самостоятелно обучение и придобиване на нови знания (ние вярваме в принципа “Невъзможно е да научиш някого, може единствено сам да се научиш”).
2. Перфекционизъм. Готовност да се поправят и да се пренаписват, да се променят и да се търсят нови решения, докато няма да бъде намерено идеалното решение.
3. Целенасоченост. Умение да завършиш започнатото докрай, независимо от трудностите и препятствията, които възникват по пътя.
4. Рационалност. Неприязън към загуба на време за това, което може да се направи по-ефективно и по-бързо или да не се прави изобщо. Умение винаги да си поставяш въпроса “защо?” преди да направиш нещо, дори и когато "някой е поискал да се направи това".
5. Отговорност. Готовност за взимане на самостоятелни решения.
6. Самоорганизираност. Умение за работа в условията на мултизадачност без допълнителни напомняния от постановчика на задачите.
Ще бъде плюс
Вие няма да преминете конкурса за тази позиция, ако:
1. Вие не сте студент или наскоро дипломиран (до 3 години) в сферите на маркетинг или IT.
2. Няма да проявите smart-способностите си, правейки тестовото задание.
Функционални задължения:
Производство на услугата под ръководството на Middle SEO Specialist:
1. Подбор на ключови фрази и съставяне на семантично ядро, клъстеризация на събраната семантика.
2. Проверка на текстове за уникалност.
3. Съставяне и проверка на внедрените Title, Keywords, Description, h1.
4. Проверка на работата на форми за заявки, колички в онлайн магазините.
5. Първичен анализ на ползваемост.
6. Съставяне на технически задания за копирайтъри.
7. Анализ и изчистване на външни линкове.
8. Провеждание на мини-одити.
9. Разписване на различни технически задания.
10. Извършване на други задачи от Middle/Senior SEO специалисти.
Обучение.
В края на изпитателния срок и 4 месеца след преминаването му, колегата трябва да премине атестация, която ще покаже дали е научил цялата необходима информация и дали е готов към самостоятелната работа по проекта.
Какво предлагаме на колегата на тази позиция?
1. Възможност за получаване на безценен опит и израстване до позиция Middle и Senior SEO-специалист.
2. Удобен работен график: от 8 (12) до 17 (21).
3. Подготовка и преминаване на сертификация на Google, Bing.
4. План за кариерно развитие.
5. Затворен форум, Уикипедия на Netpeak и собствена библиотека.
6. Фирмени събития и забавления.
7. Трудов договор и 20 работни дни платен отпуск.

June 10th, 2022

Варна

Административни, Офис и Бизнес дейности