Длъжностно лице по защита на данните

Acibadem City ClinicAcibadem City Clinic is the largest group of hospitals with a leading market position in Bulgaria. It is part of the global health group - IHH Healthcare Berhad ( "IHH"). IHH leads integrated health activities and related services and is the second largest worldwide public healthcare company. Acibadem City Clinic owns 4 hospitals with over 750 beds and 5 medical centers, employing over 2,400 people, 900 of whom are doctors, leading experts in their fields. Acibadem City Clinic includes the leaders in private healthcare in Bulgaria: Acibadem City Clinic Tokuda Hospital, Acibadem City Clinic Cardiovascular Center and Cancer Center in Sofia and Acibadem City Clinic Medical Center in Varna. The group offers unique for Bulgaria technology and medical services. In the healthcare, group is the only 3 hospitals in Bulgaria accredited by the Joint Commission International (JCI) for the highest standards of quality and safety.  The healthcare group is recognized for the state-of-the-art technology and equipment, unique for the country medical services and innovative diagnostics, treatment and prophylactic techniques, urgent medical conditions, and healthcare in almost all medical specialties.

Аджибадем Сити Клиник е най-голямата група от лечебни заведения с водеща пазарна позиция в България. Веригата е част от глобална здравна група - IHH Healthcare Berhad (“IHH”). IHH ръководи интегрирани здравни дейности и свързаните с тях услуги и е второто по големина в света публично здравно дружество.

Аджибадем Сити Клиник стартира подбор за позиция Длъжностно лице по защита на данните.

Описание на длъжността:

Длъжностното лице по защита на данните ще бъде натоварено от администратора на личните данни с консултативни функции в областта на защитата на личните данни за дружествата от групата Аджибадем Сити Клиник. Длъжностното лице по защита на данните ще осъществява надзор по спазването на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни и за отмяна на Директива 95/46/EО (Общ регламент относно защитата на данните), обнародван в Официален вестник на Европейския съюз на 4 май 2016 г. (Регламентът) от организацията на администратора и ще е отговорно за повишаването на осведомеността и обучението на персонала на администратора.

Отговорности:

  • Да информира и съветва администратора или обработващия лични данни и служителите, които извършват обработване, за техните задължения по силата на нормативните актове за защита на личните данни.

  • Да наблюдава спазването на правилата за защита на личните данни и на политиките на администратора или обработващия лични данни по отношение на защитата на личните данни, включително възлагането   на отговорности,   повишаването   на осведомеността   и обучението   на персонала, участващ в операциите по обработване, и съответните одити.

  • При поискване да предоставя съвети по отношение на оценката на въздействието върху защитата на данните и да наблюдава извършването на оценката.

  • Да си сътрудничи с надзорния орган.

  • Да действа като точка за контакт за надзорния орган по въпроси, свързани с обработването, включително предварителната консултация и по целесъобразност да се консултира по всякакви други въпроси.

  • Да изготвя всички необходими документи, свързани със защитата на личните данни и  изпълнението на задълженията на администратора по спазване на Регламента, в това число, но не само заповеди, инструкции, политики, протоколи,  правила, заявления за провеждане на административни процедури и др..

  • Изработва и съгласува с ръководството на дружествата от групата на Аджибадем Сити Клиник всички вътрешни правила и указания за работа необходими за дейността на дружествата в групата с цел съответствие на дейността им с Регламента.

  • Осъществява с правни средства защитата на дружествата в групата Аджибадем Сити Клиник при извършване на проверки и други производства във връзка с приложението и спазването на Регламента.

  • Служителят, определен от администратора за лице по защита на данните на дружествата в групата от Аджибадем Сити Клиник ще изпълнява и други функции в рамките на организацията, свързани с придобитата от него специалност.

Изисквания за заемане на длъжността:

  • висше юридическо образование;

  • удостоверение за юридическа правоспособност;

  • да притежава задълбочени експертни познания в областта на законодателството и практиката на защитата на личните данни.

  • отлично владеене на английски език – писмено и говоримо. Доброто владеене на друг език ще се счита за голямо предимство;

  • минимум 3 години професионален опит;

  • отлична компютърна грамотност ( MS Office, Internet);

  • силни аналитични умения;

  • умения за работа в екип, способност за работа под напрежение при спазване на срокове.

Ние Ви предлагаме:

  • трудов договор;

  • работа на пълен работен ден;

  • възможност за професионална реализация в организация с високи стандарти;

  • мотивираща работна среда в екип от професионалисти, посветени на призванието да помагат на хората;

  • адекватно възнаграждение;

  • допълнително здравно застраховане;

  • програми и отстъпки за достъп до здравно обслужване за близки на служителите.

Моля, изпратете вашето CV не по-късно от 29.07.2022г..

Ще се свържем само с одобрените кандидати за интервю. Всички кандидатури ще бъдат разглеждани при стриктна конфиденциалност.

Аджибадем Сити Клиник е администратор на лични данни и ще обработва предоставената от Вас информация само и единствено за целите на подбора.

June 10th, 2022

София

Административни, Офис и Бизнес дейности