Специалист отчитане и събиране на вземания

"Тимбарк България" ЕООД е основана през 2005 г., след придобиването на Queen’s от Маспекс Вадовице Груп (Maspex Wadowice Group), Полша - лидер в Централна и Източна Европа в сегмента на хранителни продукти и напитки, оперираща в Полша, Чехия, България, Румъния, Словакия, Унгария и др. Портфолиото на Тимбарк България се простира в пет сектора: сокове, нектари и напитки, разтворими продукти и енергийни напитки, студен чай и натурална минерална вода Велинград. Други водещи марки в продуктовата гама в България са Tedi, Ciao, La Festa, Tiger, Coffeeta и Ekland.

“Тимбарк България” ЕООД е основана през 2005 г., след придобиването на Queen’s от Маспекс Вадовице Груп (Maspex Wadowice Group), Полша - лидер в Централна и Източна Европа в сегмента на хранителни продукти и напитки, оперираща в Полша, Чехия, България, Румъния, Словакия, Унгария и др.
Портфолиото на Тимбарк България се простира в пет сектора: сокове, нектари и напитки, разтворими продукти и енергийни напитки, студен чай и натурална минерална вода Велинград. Други водещи марки в продуктовата гама в България са Tedi, Ciao, La Festa, Tiger, Coffeeta и Ekland.
Във връзка с разширяване на дейността, компанията търси мотивирани кандидати за позицията Специалист отчитане и събиране на вземания.
Отговорности:
- Следи за събиране на вземания;
- Въвежда нови клиенти в базата данни; Променя кредитните лимити; Издаване на извлечения за салда на клиенти;
- Блокиране / деблокиране на възможността за издаване на фактури на клиенти;
- Проследява салда на клиенти, предприема мерки за възстановяване на стойността на непогасените фактури;
- Извършва проверки на клиентите в обектите и в историята на счетоводните записи на дружеството, с цел установяване на действителността на търговските дейности и в зависимост от заключенията, прави предложения за възстановяване на всякакви дългове или въвеждане на излишъци.
- Проверява и отчита дневните постъпления от продажби в брой .
- Изготвя доклади за обема на съществуващите просрочени плащания на пазара и ги представя синтезирано на ръководството на дружеството.
- Извършва периодично проверки в Търговския регистър, за установяване икономическото положение на клиентите или потенциалните клиенти при започване на сътрудничество.
- При необходимост се включва в дейности свързани с издаване на фактури към клиенти, приходни и разходни касови ордери и други дейности свързани с отчетността на склада.
- Съдейства на Правен отдел като изисква и предоставя необходимата документация за възстановяване на дългове (копия от фактури и договори).
- Осигурява спазване на законовите разпоредби в отношенията с клиенти на дружеството, държавни институции, трети лица и финансови институции.
Изисквания за заемане на позицията:
- Завършено висше образование с икономическа специалност
- MS Office (Excel, Word)
- Опит с ERP програма
- Познаване на ПП Ajur l -предимство
- Английски- средно ниво
- Шофьорска книжка
Компанията предлага:
- Работа в динамичен и позитивен екип;
- Мотивиращо възнаграждение;
- Служебен автомобил;
- Обучение и професионално развитие;
- Работа на трудов договор;
- 5 дневна работна седмица, 8 часов работен ден.
Местоработата се намира на Околовръстно път, до Челопешко шосе.
Всички кандидатури ще бъдат прегледани в пълна конфиденциалност.
За да кандидатствате е необходимо да изпратите актуална автобиография.
На интервю ще бъдат поканени само одобрените по документи кандидати.
Предоставените от вас лични данни са защитени по смисъла на ЗЗЛД.
Очакваме кандидатурата ви!

June 10th, 2022

София

Търговия и Продажби