Шлосер/заварчик

Няма описание

Отговорностите на длъжността за позиция „Шлосер/заварчик":
- Извършване на демонтаж, ремонт и монтаж на отделни възли и механизми с несложно устройство (от агрегати, машини, съоръжения, подемни, транспортни средства и др.);
- Зачистване с пила на външни и вътрешни повърхнини, подбитости и други деформации по детайлите;
- Изпълняване на различни шлосерски операции, свързани с извършвания ремонт; разглобяване на възли и несложни механизми, промиване на детайлите им, маркиране, подреждане, сортиране, коригиране и подготовката им за монтаж;
- Ремонт на несложни детайли, чрез наваряване, пренарязване, райбероване, изпилване, занитване и шабъроване;
- Изработване на нови несложни детайли; консервиране на несложни възли и механизми;
- Системни проверки за механичната точност на оборудването при изпълнение на отделните операции;
- Контролиране на правилната експлоатация на оборудването, осигуряване на безаварийна и надеждна работа на машините и съоръженията във фирмата, съобразено с изпълнението на производствената дейност;
- Създаване на условия за намаляване на престоите и удължаване сроковете за бездефектна работа на оборудването;
- Ръчно електродъгово заваряване на статично натоварени детайлни конструкции;
- Заваряване на поднадзорни съоръжения, съдове под налягане, тръбопроводи;
- Отстраняване на малки повреди по електроженовия апарат;
- Разчертаване и изрязване на заготовки от различни видове стомана, заваряване на ламарини и укрепващи профили;
- Рязане с електроди и отстраняване на външни дефекти по заварките;
- Прилагане мерки за предотвратяване на деформации, дефекти и напрежения, направа на прихвати за заварки.
Изисквания към кандидатите:
- Образование - средно общо или средно-специално;
- Завършен курс за заварчици с документ за правоспособност / III – I / степен;
- Познаване на:
- Мерките и основните механични свойства на използваните в машиностроенето материали;
- Същността на понятията допуск и сглобка;
- Предназначението на основните смазочни материали и средства за консервиране;
- Предназначението, съхраняването и начинът на работа с измервателните уреди;
- Устройството, действието и конструктивните особености на механизми и възли на : агрегати, машини, съоръжения, подемни механизми, транспортни и др. средства, които ремонтира;
- Основните шлосерски операции, правилата и начините за изпълнението им;
- Начините за почистване на демонтираните части, видовете промиващи средства, предназначението им и правилата за работа с тях;
- Начините за определяне на годността и степента на износване на отделните детайли и възли;
- Правилата за работа и заточване на шлосерските инструменти;
- Изискванията за заваряване на тръбопроводи и съдове подлежащи на високо налягане, технологията за заваряване на разнородни стомани;
- Изискванията на Правилника на котлонадзора, отнасящи се до заваръчните съединения, видове дефекти, откривани чрез механични изпитвания и металографски контрол;
- Електродите, изискванията за съхранение и подготовката им за заваряване, подготовка за детайлите за заваряване;
- Строежа и свойствата на дъгата и процесите протичащи в нея, структурата на шева и околошевната зона, да разчита схеми и чертежи;
- Правилника по Техническа безопасност за работа по електрически машини и съоръжения.
Компанията предлага:
• Много добро възнаграждение и работни условия, възможност за професионално развитие;
• Вътрешни обучения и семинари за професионално развитие;
• Работа в подкрепяща и открита работна среда с добър и мотивиран колектив;
• Социални придобивки – ваучери за храна, допълнителна здравна застраховка;
• Месторабота –гр. Кърджали, бул. „България“ 127.
При проявен интерес, моля да изпратите CV с актуална снимка и мотивационно писмо. Кандидатите, одобрени по документи, ще бъдат поканени на интервю.
Личните данни на кандидатите са защитени по смисъла на ЗЗЛД!

June 10th, 2022

София

Административни, Офис и Бизнес дейности