Координатор поръчки за превод

Митра Транслейшънс е компания, специализираща в областта на езиковите услуги както в България, така и на международния пазар. Ние предлагаме на нашите клиенти качествен превод на всички европейски и азиатски езици, в т.ч превод на субтитри, видео игри, локализация на софтуер, интернационализация на уеб интерфейс, коректура, редакция, симултанни и консекутивни преводи, управление на преводни памети и др. Отдаден екип от експерти, лингвисти и проджект мениджъри, помага на клиентите ни да преодолеят комуникативните бариери и да изградят трайни взаимоотношения  и мултикултурни контакти.

Митра Транслейшънс е водещ доставчик на езикови услуги като писмени и устни преводи, транскрибиране, дублаж, локализация на софтуер, маркетинг и медицински преводи, ТМ стратегии и управление, проектно управление и лингвистичен анализ за всички европейски езици. Вече три десетилетия предлагаме широка гама чуждоезикови услуги на бизнеса, физически лица и организации у нас и на световния пазар. Клиентите ни от цял свят разчитат на нашата отдаденост на професията и непрекъснатия ни стремеж за развитие във връзка с преводите на документи от и за чужбина, писмени и устни преводи в полза на бизнеса и международната търговия, право, медицина и здравеопазване, образование и информационни технологии, мултимедия и софтуер, техника и машиностроене, както и много други сектори.
Във връзка с разширяване на дейността ни в гр. Варна, имаме нужда от координатор поръчки за превод.
Изисквания за длъжността:
• Висше образование;
• Oтлично владеене на английски език - писмено и говоримо;
• Компютърна грамотност (MS Office);
• Умения за работа в екип и динамична среда;
• Умения за работа с уеб платформи;
• Умения за управление на екипи от преводачи и редактори;
• Способност за постигане на резултати;
• Лични делови качества – инициативност, организираност, оперативност, комуникативност;
• Умение за вземане на решение в трудни ситуации, аналитично мислене;
• Опит с CAT инструменти (Trados Studio, MemoQ, XTM, etc.) ще се счита за предимство.
Основни задължения:
• осъществява връзка и провежда входяща и изходяща кореспонденция с клиентите на дружеството;
• осъществява връзка и провежда входяща и изходяща кореспонденция с доставчиците на езикови услуги на дружеството за всяка една поръчка;
• получава и обработва необходимата информация от клиенти и ДЕУ;
• координира информационния поток между служители, клиенти, прекия си ръководител и управителя;
• обработва, набира, оформя, принтира, сканира съдържание съобразно дадените указания от клиента и прекия ръководител;
• извършва предпечатна подготовка на съдържание;
• въвежда всички необходими данни за всяка една поръчка от клиенти на дружеството в система за управление на поръчки за превод;
• успешно регистрира всички записи за всяка поръчка в системата на Работодателя;
• оценява и анализира файловете на източния език, за да се определят всички замесени елементи на всяка поръчка;
• идентифицира изискванията и обхвата на поръчката и изискванията за време за успешното й завършване;
• подготвя и поддържа документацията по поръчката на сървъра на Работодателя и в системата за управление на поръчки за превод;
• поддържа и съхранява поверените документи;
• осъществява предварителна и последваща обработка на документацията по поръчката;
• поддържа, актуализира, архивира и съхранява база данни от предоставената информация за административната дейност на дружеството;
• изпълнява административни задачи, свързани с всяка поръчка (планиране, издаване на ПО, фактури и други, изискващи се при работа със системата.); спазва стриктно наръчника за работа със системата;
• наблюдава и контролира състоянието на поръчките към ДЕУ и клиенти;
• описва технически и/или езикови проблеми на клиента;
• редактира и форматира преведени текстове и при необходимост да извършва корекции;
• предоставя преводите в писмен вид и подходящ формат;
• спазва всички предвидени процедури за осигуряване на качеството и отнася въпроси, възникнали с качеството на езиковите услуги до акаунт мениджъра (АМ);
• допринася за гладкото функциониране и развитието на преводаческия екип за всяка поръчка;
• подпомага създаването, актуализирането и поддържането на преводни памети за всеки клиент;
• придобива и непрекъснато актуализира уменията си за работа с CAT/МТ/QA инструменти (Trados Studio, MemoQ, XTM и др.);
• извършва проверки на качеството на различни етапи от процеса, за да осигури качество и точност за възложените му поръчки;
• спазване на всички указания и инструкции на клиента с оглед неговата задоволеност, отчитане на дългосрочните цели на клиента, управление на очакванията на клиента, запознаване на клиента с вътрешни процедури и лингвистични/технологични въпроси, предлагане на възможни решения на AM (технологични, езикови и организационни) за управление на проекти.
Ние предлагаме:
• работа в динамична бизнес среда;
• работа в млад и амбициозен екип;
• работно време от 10:00 ч. – 19:00 ч. (понеделник-петък);
• 1600 лв. брутна стартова заплата
Препоръка от предходен работодател се счита за предимство.
Само предварително одобрените лица ще бъдат поканени на интервю.

June 10th, 2022

Варна

Административни, Офис и Бизнес дейности