Складови работници

The Bulgarian Manufacturing Hub The two former subsidiaries of STS Medical Group in Bulgaria – Texsan Medical and Salvamed – have now become a single entity under the STS corporate brand: STS Medical Group AD, the Bulgarian Manufacturing Hub (BMH). The production hub in Sandanski allows the entire Group to face the international competitive market with increasing strength, thanks to the concentration of investments and the high level of commitment by our 600 employees. The strengthening of the presence of STS Medical Group in Bulgaria, in a geographically central location for all of Europe, is a strategic asset and allows us to boost our sales presence across the continent.STS Medical Group operates in 5 business areas, with a strong specialization in solutions for surgical theaters:CPT: Custom Procedure Tray: trays assembled in one pack with the specific components needed for any special operation. STS subsidiaries assemble 5 million packs every year, in more than 3.000 different configurations. In all, these packs contain over 10.000 different itemsCPT components: all necessary components, to meet all needs, in a sterile single kit, for the final users’ specific requirements.Drapes & gowns: for surgical theater useProtective clothing: single-use protective clothing of polyethylene,  to serve against minor and major risks in the field of the chemical industry, industrial cleaning, oil industry, transportation of hazardous materials, pharmaceutical industry or other contaminated environment.

ОСНОВНИ ДЛЪЖНОСТНИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ
Извършва товаро – разтоварни дейности
Извършва окомплектоването и снабдяването с материали на производството
Извършва изписването на материали в производствените поръчки
Подпомага и следи за хигиената в складовете, при необходимост предава съответните документи на началник склад
При пристигане на суровини и материали уведомява входящия контрол.
Приема, съхранява и предава стоки и материали
Транспортира, подрежда и окомплектова стоки и материали
Следи за състоянието на съхраняваните стоки и материали и прави предложения както при възникнали проблеми, така и за оптимизация на дейността
Попълва необходимата документация, свързана с работата му във вътрешно фирмените информационни системи и такива на клиентите на дружеството към съответните поръчки и проекти
ИЗИСКВАНИЯ
Образование: средно, средно специално или висше е предимство
Професионален опит ще се счита за предимство
Свидетелство за управление на електрокар и мотокар ще се счита за предимство
Умения за работа с компютър и офис техника
Умения за работа с мобилен ръчен скенер
Умение за работа в екип
НИЕ ПРЕДЛАГАМЕ
Адекватно възнаграждение
Фиксирано работно време
Транспорт
Ваучери за храна

June 10th, 2022

Сандански

Производство