Контрольор качество

СИЛПА ООД е основана през 2004 година като италианско-българско дружество с цел производство на вентилаторни конвектори. Понастоящем Фирмата произвежда и изделия от пластмаса, изделия от ламарина чрез студено пресоване, заваряване, щанцоване, прахово боядисване. Основните клиенти на Фирмата са в чужбина, като са основно в секторите на климатизационната и автомобилната промишлености.Фирмата е сертифицирана по стандартите за управление на качеството ISO 9001, ISO/TS 16949 и по стандарта за управление на Здраве и Безопасност OHSAS 18001. Фирмата се ползва с добро име както сред клиентите си, така и в района си, като осигурява стабилно заплащане на труда, разширяване на дейностите, подобряване на условията на труд и почивка и постоянно разширяване на гамата продукти и производствените технологии.

Основни длъжностни задължения::
1. Ръководи, организира, осъществява предварителен, текущ и последващ вътрешен контрол, контрол по спазване на управление на документи и записи, производствен контрол, управление на несъответстващ продукт.
2. Съхранява оригинали на документите от ИСУ - оперативните документи, които се дават като приложение към процедурите по производство, доклади и отчети по вътрешни одити, проведени проучвания, анализи.
3. Контролира за правилното съставяне и състояние на записите.
4. Следи за поява на рекламации в производството, както и за предприетите спрямо тях коригиращи и превантивни действия.
5. Осигурява запознаване на заинтересованите лица с всеки детайл от производствения поцес, особеностите и рисковете в производството.
6. Познава и спазва изисквания на БДС EN ISO 9001, ISO 45001 , TS 16949.
• Да бъде запознат с основните изисквания на ИСУ;
• Да изпълнява регламентираните в документите на системата дейности касаещи преките му задължения;
• Да действа за подобряване на процесите на ИСУ.
7. Ръководи организацията на труда и производството в пресов цех при отсъствието на началник цех.
8. Контролира спазването на трудовата и технологична дисциплина както и на правилата за безопасност.
9. Изпълнява и други конкретно възложени задачи, свързани с длъжността.
II Основни отговорности.
1. Отговаря за качеството на произвежданите заготовки и детайли.
2. Носи отговорност за получените рекламации
3. Носи отговорност за произведените бракувани детайли по причини зависещи само от него.
4. Отговаря за достоверността на документите по СУК.
5. Работникът е длъжен да спазва утвърдените в предприятието правила за здравословни и безопасни условия на труд и правилата за противопожарна безопасност.
6. При изпълнение на своите задължения е длъжен да ползва работно облекло и лични предпазни средства.
7. Познания по технологичните процеси, свързани с изработване на продукцията.
8. Познания по оборудването и условията за безопасна работа с него.
9. Познания по уредите за мерене и начините на измерване.
10. Допуснати волни или неволни грешки при контрола на изделията.
11. Нанесени щети при некомпетентно извършена работа.
12. Спедицията на несъответстваща продукция.
13. Допускане на смесването на окачествена и неокачествена продукция.
14. Да уведомява ръководството на дружеството при възникване на проблеми, свързани с продуктите, процесите и Системата за упраление на качеството и безопасността .

June 10th, 2022

Лом

Производство