Експерт Здравословни и безопасни условия на труд

ВП Бизнес Солюшънс предоставя надеждни решения и услуги в областта на човешките ресурси и подбора на кадри за пазара на труда. В портфолиото от клиенти на компанията влизат компании като ВП Брандс Интернешънъл, KT International, Галакси Инвестмънт Груп и Агрион, които са надеждни и утвърдени български работодатели.

„ВП Бизнес Солюшънс“ ЕООД е компания, която предлага цялостно обслужване на бизнес-организации в областта на управлението и развитието на човешките ресурси.
За наш клиент ВП Брандс Интернешънъл АД търсим:
Консултира Работодателя относно правилното и законосъобразно протичане на дейността по организиране и осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд. Работи активно за установяване и поддържане на система, която насърчава култура за безопасност и здраве в компанията. Организира поддържането и правилното оформяне на изискващата се от нормативните актове документация.
Основни задължения и отговорности:
• Участва в процесите на вътрешно одитиране и цялостна поддръжка на документацията в сектор ЗБУТ;
• Организира работата по установяването и оценката на професионалните рискове и разработване на проекти, програми и конкретни мерки за предотвратяване на риска за живота и здравето на работещите;
• Изготвя оценки и становища относно съответствието на изискванията за здравословни и безопасни условия на труд при въвеждането в експлоатация на обекти, производства, технологии, работно оборудване и работни места;
• Изготвя аварийни планове за действие при извънредни ситуации;
• Провежда проучвания на мнението на работниците и служителите относно условията на труд и предприеманите мерки за опазване на тяхното здраве;
• Анализира причините за трудови злополуки и разработва мероприятия за тяхното намаляване и предотвратяване;
• Подготвя анализи на състоянието на условията на труд;
• Организира снабдяването на работещите при специфичен характер и организация на с индивидуални защитни средства, облекла и контролира тяхната наличност, изправност и редовно използване;
• Въвежда съоръжения за колективна защита и осигурява подходящи средства за индивидуална защита в случаите, когато е налице риск, който не може да бъде предотвратен;
• При констатирани нарушения предписва мерки на съответните длъжностни лица за отстраняване на нарушенията, информира управителя на фирмата и предлага съответни мерки, включително и за налагане на санкции на виновните длъжностни лица.
Изисквания за заемане на длъжността:
• Отлични комуникационни и организационни умения;
• Инициативност, способност да взема решения, убедителност, издръжливост, емоционална стабилност;
• Умения за работа в екип;
• Висше образование - подходящо за заеманата длъжност;
• Минимум 3 години практически опит в управлението на ЗБУТ;
• Познаване на Трудовото законодателство и законодателството за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд;
• Свидетелство за управление на МПС.
Ние предлагаме:
Много добро възнаграждение и възможности за професионално развитие, социални придобивки, фирмени обучения.
Осигурен служебен транспорт при необходимост за посещение на производствените локации извън Пловдив.
Ще се свържем само с одобрените по документи кандидати.
Работата на ВП Бизнес Солюшънс по подбор на персонал се основава на удостоверение № 2830/24.06.2019.
Данните на кандидатите са лични и ще бъдат защитени по смисъла на ЗЗЛД.

June 10th, 2022

Пловдив

Административни, Офис и Бизнес дейности