Държавно предприятие „Управление и стопанисване на язовири“ logo
Обява за длъжност „Експерт, хидроинженер“ в дирекция „Техническа експлоатация, стопанисване и поддръжка“, териториално поделение гр. Ямбол на Държавно предприятие „Управление и стопанисване на язовири”
За Държавно предприятие „Управление и стопанисване на язовири”:
Държавно предприятие “Управление и стопанисване на язовири” е създадено с изменения в Закона за водите, обнародвани в ДВ, бр. 55 от 2018г. Основен предмет на дейност на предприятието е комплексно управление на язовири – публична и частна държавна собственост.
Изисквания към кандидатите за позиция „Експерт, хидроинженер“ в дирекция „Техническа експлоатация, стопанисване и поддръжка“ на Държавно предприятие „Управление и стопанисване на язовири” (ДПУСЯ):
Кандидатът задължително трябва да притежава:
• Висше образование – „магистър“ със специалност Хидротехническо строителство, Хидромелиоративно строителство или друга еквивалентна специалност в областта на хидроинженерството, при придобиването на която в учебния план са изучавани предмети и са придобити умения, свързани с проектиране, изграждане и експлоатация на язовири.
• Професионален опит - ще се счита за предимство;
• Много добра компютърна грамотност;
• Желание за работа, отлични комуникативни умения, презентационни умения, инициативност, креативност и умение за работа в екип;
Предимство е, ако кандидатът притежава:
• Над 5 години опит в експлоатацията на хидротехнически съоръжения;
• Познания и опит в прилагането на Закона за водите, Закона за устройството на територията, Закона за административните нарушения и наказания и Наредба за условията и реда за осъществяване на техническата и безопасната експлоатация на язовирните стени и на съоръженията към тях и за осъществяване на контрол за техническото им състояние;
Основни отговорности за длъжността:
• Извършва при необходимост контролни измервания на опорната геодезична мрежа и извършва измервания с контролно-измервателни системи (КИС) в съответствие с програмата за технически контрол;
• Осигурява първичната обработка на данните, получени от КИС, анализира и извършва оценка на информацията и използва същата при изготвянето на анализ на техническото състояние и оценка на сигурността на язовирните стени и съоръженията към тях;
• Подготвя предложения за ремонт, реконструкция, временно извеждане от експлоатация, извеждане от експлоатация или ликвидация на язовири;
• Упражнява наблюдение и докладва на ръководителя на регионалното звено, по време на извършване на временно извеждане от експлоатация, ремонт, реконструкция или извеждане от експлоатация на язовири;
• Докладва на експертен технически съвет, назначен от собственика, за изготвен анализ на техническото състояние и оценка на сигурността на язовирната стена и съоръженията към нея:
• Изготвя и актуализира програмата за технически контрол;
• Изготвя и актуализира инструкцията за експлоатация;
• Изготвя и актуализира аварийния план на язовира съгласно Закона за защита от бедствия, чл. 138а от Закона за водите и приложение
№ 2 от Наредбата;
• Поддържа база данни на язовирите;
• Извършва огледи на съоръженията и включва резултатите от тях в досието на обекта;
• Уведомява собственика за извънредни ситуации и опасност от аварии в работата на съоръженията на базата на проведените измервания и наблюдения;
• Контролира обслужването, ако е приложимо, на системите за метеорологичен, хидрологичен и технически мониторинг на язовирните стени и съоръженията към тях;
• При необходимост предлага измерване на наносите, отложени във водохранилището;
• Следи за изпълнението на всички изисквания по Наредбата за безопасна работа на язовирните стени и съоръженията към тях, включително и на машинната и на електрическата част;
• Изготвя периодични доклади за състоянието на поверените му язовирни стени и съоръженията към тях;
• В рамките на своята компетентност предприема действия за изпълнение на предписанията, дадени по реда на чл. 138а, ал. 3, т. 5 и чл. 190а, ал. 1, т. 3 от Закона за водите;
• Подписва всички данни от мониторинга и ги предава на определен за това служител на ДПУСЯ за въвеждане в информационната система на Държавната агенция за метрологичен и технически надзор съгласно Наредба № РД-04-02/25.11.2016 г.
Какво предлага Държавно предприятие „Управление и стопанисване на язовири”:
• Трудов договор;
• Конкурентно заплащане.
• Натрупване на опит в публична институция;
• Възможност за провеждане на обучения за повишаване на квалификацията;
• 5-дневна работна седмица при 8-часов работен ден;
• Широка гама от професионални предизвикателства.
Място на работа:
Офис на Държавно предприятие „Управление и стопанисване на язовири” в гр. Ямбол.

June 10th, 2022

Ямбол

Ремонтни и Монтажни дейности