ЕКСПЕРТ БЕК-ОФИС ЛИКВИДНОСТ И ИНВЕСТИЦИОННИ УСЛУГИ В ДИРЕКЦИЯ „ОПЕРАЦИИ“

Инвестбанк АД е напълно лицензирана търговска банка, предлагаща целия спектър от банкови продукти и услуги. Основен принцип в дейността на банката е универсалното банкиране, фокусирано върху крос-продажби, постигнато чрез добавяне и комбиниране на отделните бизнес линии, продукти и услуги, насочени както към корпоративни клиенти, така и към физически лица. Визията на Инвестбанк АД е свързана с устойчиво развитие чрез предоставяне на надеждни финансови услуги на корпоративни, институционални и частни клиенти.

„Инвестбанк” АД утвърждава позицията си на динамично развиваща се българска банка и разширява присъствието си на финансовите пазари, като предлага на своите клиенти и партньори иновативни продукти, модерни услуги и индивидуален подход на обслужване, в съответствие със съвременните бизнес стандарти и технологии и съгласно най-добрите банкови практики. За своя екип, Банката търси да назначи мотивиран професионалист за позицията:

ЕКСПЕРТ БЕК-ОФИС ЛИКВИДНОСТ И ИНВЕСТИЦИОННИ УСЛУГИ
В ДИРЕКЦИЯ „ОПЕРАЦИИ“

Отговорности на длъжността:

- Обработва и осчетоводява сделки на паричен и валутен пазар, сделки с банкноти, включително извършване на съответните плащания и изготвяне на SWIFT съобщения;
- Осчетоводява получени и изпратени ценни пратки от и към финансовите центрове, БНБ и други банки;
- Извършва ежемесечна преоценка на портфейли финансови инструменти;
- Извършва бек-офис операции във връзка с дейността на банката като инвестиционен посредник;
- Подготвя и извършва кореспонденция във връзка със сделки в рекламация;
- Регистрира в ЕСРОТ сделки с ДКЦ, искания за блокиране/деблокиране, РЕПО сделки;
- Участва във вътрешнобанкови проекти свързани с платежни системи;
- Изготвя и изпраща отчети за сключени сделки на междубанков паричен пазар и отчет по форма 51.

Изисквания към кандидатите:

- Висше образование по счетоводство, финанси, стопански и правни науки
- Опит в банковата сфера или в инвестиционен посредник не по-малко от 2 години
- Владеене на чужд език е предимство.
- Отлична компютърна грамотност (Microsoft Office)
- Прецизност и внимание към детайла
- Умения за работа в екип

Ние Ви предлагаме:

- Много добра възможност за професионално и кариерно развитие;
- Възнаграждение съобразено с отговорностите и пазарните нива в сектора;
- Възможност за усъвършенстване на придобити знания и умения, както и изграждане на нови;
- Допълнително здравно осигуряване с възможност за застраховане на член семейство на преференциални условия;
- Карта за спорт с достъп до над 900 спортни обекта в цялата страна;
- Преференциални условия при ползване на продукти и услуги на Банката;
- Много добра работна среда.

Станете част от екипа ни като изпратите актуална автобиография.
На интервю ще бъдат поканени само одобрените по документи кандидати.

Предоставянето на личните данни е доброволно, тяхното обработване, ползване в процеса по подбор и съхраняване ще се извършва в пълно съответствие със Закона за защита на личните данни.

June 10th, 2022

София

Търговия и Продажби